Četras sveces

Aktualitātes: 2011. gada 1. decembris

Adventes vainagā jau deg divas sveces, drīz aizdegsim trešo, ceturto, un Ziemassvētki klāt. Pieci 12.c klases skolēni dalījās savās pārdomās, kā viņi jūtas šajā klusajā, baltajā, skaistajā laikā.

(skolotāja R.Dābola)

Adventes laikā cilvēki jūt aizgājēju tuvumu un gatavojas ziemas saulgriežiem. Atliek tikai iedegt sveci, lai justu saulgriežu radīto enerģiju. Es uzskatu, ka Advente ir pārdomu laiks par to, kas bijis, kas būs…

Kristians Memmēns

Ziemassvētki tuvojas, cilvēkus visapkārt pārņem svētku noskaņa. Visi gaida un gatavojas šiem svētkiem, steidz pirkt dāvanas saviem tuvākajiem. Šajā laikā visi pārdomā par laiku, kā tas pavadīts. Visapkārt smaržo pēc piparkūkām, mandarīniem un skujām. Es teiktu, ka tā smaržo Ziemassvētki. Gaidot šos svētkus, mēs katrs iededzam pa svecei, tās liesma mūs nomierina un liek domāt klusi, visapkārt ir tik kluss un mierīgs. Lai kur arī nebūtu, visur valda Ziemassvētku sajūta.

Kristīne Želve

Advente ir gaidīšanas laiks. Ar katru Adventes svētdienu mēs esam tuvāk Ziemassvētkiem. Šajā gaidīšanas laikā ir četras nedēļas, katras nedēļas pēdējā dienā-svētdienā-mēs aizdedzam svecīti. Adventei noslēdzoties, mēs svinam Ziemassvētkus-Kristus piedzimšanas svētkus.

Sarmīte Krivinska

Šis Ziemassvētku gaidīšanas laiks ikkatra sirdī ir siltu izjūtu, maiguma un satraukuma pilns. Šī noskaņa valda ne tikai mūsu sirdīs, bet arī katrā mājā, katrā ielas stūrītī un pažobelē. Šo visu vēl vairāk paspilgtina smaržu rotaļīgās dejas katrā mājā. Mandarīni un piparkūkas, nebēdnieku smarža savijas rotaļīgā dejā, kas katra sirdij maigi pavēsta, ka Ziemassvētki tuvojas. Aiz loga sniega pārslas nokrīt, bet, kolīdz sasniedz zemi, pazūd. Lai gan Sniega mātes vēl nav, šī burvīgā sajūta nepazūd. Cilvēki rosās, dāvanu gādāšanas drudzis ir sācies, jo mēs taču katrs vēlamies saviem mīļajiem sagādāt pašu labāko. Logi tiek rotāti ar pašām spilgtākajām spuldzītēm un krāšņākajām papīra sniegpārsliņām. Jā, Ziemassvētki tuvojas!

Linda Šnitka un Laura Sproģe