Ēnu diena_2011

Aktualitātes: 2011. gada 11. februāris

Par savas profesijas izvēli vēlas pārliecināties jau 8200 Ēnu dienas dalībnieku!

Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Latvija (JAL), sadarbībā ar SEB banku rīkotajai Ēnu dienai, kura notiks šī gada 16. februārī īpaši izveidotajā mājas lapā www.enudiena.lv  pieteikušies jau vairāk nekā 8500 skolēnu, savukārt vairāk kā 3000 ēnu vakances piedāvā 300 ēnu devēji. Ēnu devēji savas vakances varēja piedāvāt līdz 8. februārim, savukārt skolēni savu izvēli vajadzēja izdarīt līdz 10. februārim!

Šī ir jau vienpadsmitā reize, kad Junior Achievement – Latvija rīko Ēnu dienu Latvijā – skolēnu, viņu vecāku, skolotāju un dažādu nozaru profesionāļu iemīļotu un gaidītu izglītojošu  pasākumu, kura uzdevums ir iedvesmot skolēnus, lai viņi uzdrīkstas un grib vairāk sasniegt savā dzīvē.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnos radošo potenciālu un uzņēmējspējas jau no pirmajiem skolas gadiem.

Aicinām uzņēmējus piedāvāt savas ēnu vakances, jo, iesaistot skolēnu praktiskās darba gaitās, uzņēmumiem ir lieliska iespēja demonstrēt klientiem un sadarbības partneriem uzņēmuma sociālo atbildību un iestāšanos par konkrētu vērtību – jauniešu izglītību, kas ilgtermiņā sekmēs Latvijas tautsaimniecības attīstību.

Šogad savas vakances piedāvā arī 2010. gadā par vienu no iekārojamākajām darba vietām atzītais SIA „Latvijas Mobilais telefons” (LMT), dodot skolēniem iespēju izvēlēties no vairāk nekā 100 vakancēm. Īpaši jāuzsver tas, ka LMT piedāvātās vakances ir ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā, kā arī tas, ka LMT piedāvā ēnot arī visaugstākā līmeņa vadītājus, ieskaitot LMT prezidentu Juri Bindi.

Šogad visvairāk vakances piedāvā Latvijas Republikas Saeima (109), SIA „Latvijas Mobilais telefons” (103), Rīgas Stradiņa universitāte (78), kā arī Ēnu dienas ģenerālsponsors – SEB banka (82).

Savukārt iekārojamākās vakances ir stjuarti (301 pieteikumi), piloti (250 pieteikumi), dizaineri (201 pieteikums), Saeimas deputāti (119 pieteikumi) un Valsts prezidents (97 pieteikumi).

Ar detalizētu Ēnu dienas statistiku jebkurš interesents var iepazīties Ēnu dienas mājaslapā www.enudiena.lv .

Ēnu dienas organizatori ir izveidojuši arī īpašu video, kurā dažādu Rīgas skolu skolēni atbild uz jautājumu „Par ko es vēlos kļūt?!”. Video pieejams gan www.enudiena.lv , gan Ēnu dienas Youtube kanālā.