Pasaules ūdens diena

Aktualitātes: 2013. gada 25. marts

Ik gadu 22. martā visā pasaulē atzīmē Pasaules ūdens dienu ar mērķi vērst uzmanību ilgtspējīgai saldūdens resursu izmantošanai. Šī gada sauklis „Ūdens, ūdens būs visur, ja vien dalīsimies” (Water, Water Everywhere, Only if We Share) starptautiskā konkursā tika izraudzīts no vairāk nekā 12 tūkstošiem iesniegtajiem pieteikumiem no 180 valstīm. Tas saskan ar ANO izsludinātā Starptautiskā ūdens sadarbības gada uzdevumu veicināt starptautisko sadarbību ūdens problēmjautājumu risināšanai.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, svinot Pasaules ūdens dienu un atzīmējot Starptautisko ūdens sadarbības gadu, atbalsta bērnu un jauniešu vides izglītības centra „Rīgas Dabaszinību skola” organizēto konkursu „Mēs par Latviju!”, kuram šobrīd dalībai reģistrējušies jau 194 skolēni no visas Latvijas. Konkursa dalībnieki neklātienē sacenšas septiņās kārtās, atbildot uz jautājumiem par zinātni un Latvijas dabaszinātnieku ieguldījumu tās attīstībā, lai 8. kārtā – š.g. novembrī – tiktos un pārbaudītu savas zināšanas dabaszinātnēs. Konkursa pirmā kārta ir veltīta ūdens tēmai.

UNESCO aicina valsts un nevalstiskās organizācijas, kā arī indivīdus iesaistīties Pasaules ūdens dienas atzīmēšanā, izmantot Pasaules ūdens dienas logo un pastāstīt par Latvijā notiekošajiem pasākumiem visai pasaule, tos reģistrējot mājaslapā www.unwater.org.

Skola UNESCO savā mājas lapā ir publicējusi Bauskas 2. vidusskolas skolnieces L.Lejas zinātnisko pētījumu “Ūdens 1. klases skolnieku brokastīs”. Šī pētījuma vadītāja ir skolotāja A.Zibola. Zinātniskjā pētījumā piedalījās mūsu skolas 1. klašu skolēni.

Zinātniski pētnieciskā darba prezentācijas:

Raksts sagatavots, izmantojot
http://www.skolas.unesco.lv/ publicēto  informāciju