SMU

Skolēnu mācību uzņēmumi.

SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement – Young Enterprise Latvija un skola. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti/biznesa konsultanti.

Piedāvātas iespējas no JAL:

SKOLĒNIEM – papildināt uzņēmējspējas, darbspējas, finanšu pratību un karjeras iespējas!

• no 1. – 12. klasei piedalīties „Ēnu dienās”
  • no 4. – 12. klasei veidot savu pirmo Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU)
  • no 1. – 4. klasei konkurss „Mana vārdnīciņa,” piedalās visa ģimene
  • no 5. – 12. klasei Radošie reklāmas konkursi
  • no 10. – 12. klasei biznesa simulāciju spēle TITAN
  • no 10. – 12. Klasei JA – YE Latvija Brīvprātīgo klubs
  • iegūt JA – YE Latvija sertifikātu, kas sniedz priekšrocības, uzsākot studijas vadošajās Latvijas augstskolās, tai skaitā studiju maksas atlaides

SKOLOTĀJIEM – papildināt profesionālo kompetenci tālākizglītības kursos visiem mācību priekšmetu skolotājiem!

• 1. modulis  – SMU mentora darbības izpratne, sociālo prasmju pilnveide
  • 2. modulis –  uz pieredzi balstīta personalizēta pieeja mentordarbībai
  • 3. modulis – specializācija
  • 4. modulis – specializācija
  • 5. modulis –  prakse Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā
  • 6. modulis – SMU mentora  portfolio prezentācija

SMU darbība Bauskas 2.vidusskolā.

Notikumu apraksts:

Septembris – Janvāris

• Apliecinājums –  kā 2013./2014. mācību gada Junior Achievement – Young Enterprise Latvija dalībskola.
  • Nodibināti 5 uzņēmumi, darbojas 3 –  “Laimes kociņi”; “Stresa Guru”; “Maskas un Tasks”.
  • Piedalīšanās Jauno uzņēmēju skola 2013.seminārā – skolēni.
  • Piedalīšanās skolotāju apmācībā praktiskās uzņēmējdarbības programmā.
  • Piedalīšanās Ziemassvētku gadatirdziņā Bauskā.

Marts – Aprīlis

• JA-YE Latvija Vislatvijas SMU Pavasara gadatirgu, kas norisināsies 7.martā modes un izklaides centrā Rīga Plaza.
  • Ekonomikas skolotājas piedalīšanās Junior Achievement Starptautiskajā skolēnu mācību uzņēmumu festivālā.  400 jauniešu no 15 valstīm ar 100 biznesa idejām 7.-9.aprīlī pulcējās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) Starptautiskajā Skolēnu mācību uzņēmumu festivālā, kur 85 mācību uzņēmumu konkurencē tika noskaidroti labākie sešās dažādās kategorijās, kā arī tika likti pamati ciešākai starptautiskai sadarbībai topošo uzņēmēju vidū. Latviju festivālā pārstāvēs 15 skolēnu mācību uzņēmumi.

Papildinformācijai:

www.jal.lv