Vilim Plūdonim – 140

Aktualitātes: 2014. gada 4. marts

Šogad, 9.martā atzīmējam dzejnieka Viļa Plūdoņa 140. gadskārtu.

Visu savu darba mūžu dzejnieks nostrādāja par skolotāju dažādās skolās gan Latvijas laukos, gan Rīgā. Sarakstījis vairākas mācību grāmatas, sastādījis dzejas antoloģijas, dzejoļu un aforismu krājumus.  Taču vislabāk mēs Vili Plūdoni pazīstam kā dzejnieku.  Tieši viņš izkopa balādes, poēmu žanru latviešu literatūrā. Viens no izcilākajiem dabas ainavu atveidotājiem dzejā. Ļoti  nozīmīgs ir viņa devums patriotiskās dzejas laukā. Rakstījis arī bērniem.

Bauskas 2.vidusskolas 1.-4.klašu skolotāji un skolēni saplānoja pasākumus, veltītus Viļa Plūdoņa jubilejai.

• 7.martā plkst.12.00 1.-4.klašu skolēni piedalīsies Bauskas novada vizuālās mākslas konkursā „Viļa Plūdoņa dzejas tēlu pasaulē”.
  • 25.martā plkst.12.15 skolas aktu zālē 1.-4.klašu skolēni tiek aicināti uz pasākumu „Es kāpt gribu kalnā visaugstākā…”
  • 26.martā pulksten 10:00 Bauskas pilsētas bibliotēkas lasītavā dzejniekam Vilim Plūdonim veltīta priekšpusdiena 2.klašu skolēniem.

Jeļena Mozgovaja