Auduma brīnumainās pārvērtības

Aktualitātes: 2015. gada 15. aprīlis

Bauskas 2. vidusskolas 12.a klases jaunieši pirmdien 13 .aprīlī vadīja septiņas darbnīcas 3. un 4. klases skolēniem par auduma brīnumainām pārvērtībām. Darbnīcās piedalījās gandrīz simts jauniešu.

Pasākums tika rīkots, lai  veicināt ķīmijas zinātnes popularitāti, jauniešu vidū, izceltu ķīmijas zinātnes sasniegumus, zināšanas par ķīmijas vēsturi un vairotu izpratni plašākā sabiedrībā par ķīmijas zinātnes ieguldījumu cilvēces un jaunu ražošanas nozaru attīstībā, kā arī valsts ekonomiskajā izaugsmē, tādējādi veicinot tās vispārējo izpratni un novērtējumu par ķīmijas lomu sabiedrības labklājībā. Sniegt izglītojošu iespēju uzzināt daudz jauna par audumu pārmaiņām , izmantojot mūsdienīgas kompozītmetodes.

Eksperiments tika organizēts, lai palīdzētu jauniešiem izprast ķīmijas svarīgo lomu cilvēka sadzīvei draudzīgas vides veidošana un uzturēšanā.

Nedegošu audumu iegūt iemācīja Egija Ignatova un Jūlija Ahmanova.

Ūdens necaurlaidīgu audumu mazie ķīmiķi veidoja kopā ar Ralfu Simanoviču un Endiju Simanoviču.

Neburzīgu audumu ieguva kopā ar Matīsu Gaiķi un Tomu Rjabčenko

Tauku traipus no auduma iztīrīt iemācīja    Guntars Gulbis un   Edgars Stankevičs.

Slepenraksta noslēpumus apguva kopā ar Salvi Poļakovu un Elvi Simanoviču.

Joda traipu mīklainās krāsas maiņas temperatūras iedarbībā parādīja Linda Ritenberga un Laura Rituma.

Ūdensaugu kolekciju darbnīcu noslēgumā veidoja kopā ar Evu Lindi un Gerda Lebeiko.

Katrs eksperimenta dalībnieks saņēma darba lapu, kurā pārveidotos auduma gabalus ielīmēja un saņēma darbnīcas vadītāja vērtējumu par paveikto darbu.

Šāda veida pasākumi ir interesanti mazajiem eksperimentētājiem, jo dod iespēju uzzināt kā mācīsies ķīmiju astotajā klasē. Kā iespējams ar vienkāršiem palīglīdzekļiem uzlabot audumu īpašības .Iemācās strādāt komandā, bet divpadsmitie pārliecinās par pedagoga profesijas pozitīvajām un negatīvajām pusēm, kalpo kā karjeras izvēles virzītājspēks.

13.04.2015

Bauskas 2. vidusskolas ķīmijas skolotāja Anita Zibola