Informācija 12.klašu skolēniem!

Aktualitātes: 2015. gada 22. maijs

12

Informācija, kas skolēniem ir jāzina par valsts pārbaudījumiem 2015.gadā, saites uz dokumentiem skat. internetā: http://www.visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/2014_2015.shtml

1. Vispārējās vidējās izglītības sertifikāti – 30.jūnijā.
    Skolēni pēc centralizēto eksāmenu kārtošanas varēs saņemt izziņu par to, vai attiecīgie eksāmeni ir sekmīgi nokārtoti.
    Izziņas tiks izsniegtas pēc VISC noteikta grafika (par svešvalodu eksāmeniem – no š.g. 8.jūnija; visiem pārējiem – no š.g. 15.jūnija) un saskaņā ar maksas pakalpojumu cenrādi – EUR 2,85.
  2. Lai saņemtu izziņu, ir jāaizpilda iesniegums[PDF] [DOC] un jānosūta elektroniski vai jāiesniedz VISC.
  3. Centralizētā eksāmena rezultāts tiek izteikts procentuālā novērtējumā. Iegūto novērtējumu ieraksta vispārējās vidējās izglītības sertifikātā, norādot kopējo procentuālo novērtējumu un procentuālo novērtējumu katrai eksāmena daļai. Izglītojamiem, kuru sniegums svešvalodas centralizētajā eksāmenā atbilst mācību priekšmeta standartā (pielikuma 10.punktā) noteiktajam valodas prasmes B1, B2 vai C1 līmenim, iegūto valodas prasmes līmeni ieraksta sertifikātā. Lai precīzāk izprastu Tev piešķirto vērtējumu, aicinām iepazīties ar šī aprēķina metodiku.
  4. VISC nodrošina pamatizglītības sertifikātu un vispārējās vidējās izglītības sertifikātu dublikātu izsniegšanu saskaņā ar maksas pakalpojumu cenrādi – uz vietas EUR 3,56 par katru sertifikāta dublikātu, ja pa pastu – EUR 4,98 (par katru sertifikāta dublikātu). Lai saņemtu sertifikāta dublikātu, ir jāaizpilda iesniegums [PDF] [DOC] un jānosūta elektroniski vai jāiesniedz VISC.
  5. Ja ir nepieciešamība kādā ārvalstu augstskolā iesniegt tulkotu VISC sertifikātu, tulkojums jāveic un jāapstiprina notariāli. VISC izsniegtos sertifikātus svešvalodās netulko.