Koncerts Derpelē

Aktualitātes: 2013. gada 10. janvāris

Kā jau katru gadu, arī šī mācību gada vidū, decembrī,  visi skolas klašu kolektīvi aktīvi iesaistījās labdarības akcijā, vācot un veidojot paciņas pansionāta “Derpele” iemītniekiem. Kad paciņu vākšanas process bija galā, nodošana tika uzticēta skolas folkloras kopai “Urdziņa” ar vadītāju Lauru Arāju.

17. decembrī ap pusdienlaiku skolas pagalmā iebrauca zaļš busiņš, kurā priecīgi sakāpa folkloras kopas dalībnieki, vadītāja un skolas fotogrāfe, katram pilnas rokas ar sagatavotajām paciņām. Dažiem paciņas bija jānes vairākkārt, tik daudz to bija. Pansionāta iemītnieki mīļi uzņēma viesus. Mazie folkloristi uzstājās tērpušies dažādās, paštaisītās maskās, varēja redzēt gan kazu, gan lāci, gan čigānietes, kā arī citus tradicionālos latviešu masku tēlus. Priekšnesumā pansionāta iemītnieki un darbinieki varēja dzirdēt dažādas Ziemassvētku gaidīšanas dziesmas, ķekatās iešanās rotaļas, varēja arī minēt mīklas, kā arī uzzināt dažādus ticējumus un paši padalīties ar savām zināšanām. Viesošanās noslēgumā, protams, tika dalītas paciņas. Sirmgalvju prieks bija patiešām neviltots! Liels paldies viņu vārdā visiem, kas iesaistījās un līdz ar konfektēm, kafiju un citiem labumiem dāvāja arī daļiņu sava sirds siltuma!

Dodoties prom, nācās nedaudz uzgaidīt zaļo busiņu, bet tas nekas, jo daži no iemītniekiem centās viesus izklaidēt, uzdodot atjautības uzdevumus vai vienkārši parunājoties. Jau esot atpakaļceļā un vēlāk skolā, varēja saprast, ka šāda tradīcija ir guvums ne tikai vientuļajiem pensionāriem, bet arī bērniem, kas pie viņiem devās, jo, par spīti tam, ka visi Ziemassvētkos taču gaida dāvanas, bērni skaļi izteica atziņu, ka dāvināt ir vēl daudz jaukāk, un vēl jo jaukāk, ja svētku laikā ir iespēja būt kopā ar saviem mīļajiem.