Neaizmirstams ceļojums uz ’’Ziemeļu Venēciju’’

Aktualitātes: 2012. gada 8. maijs

Pirmdien, 23. aprīlī 10.a,b un 9., 8.a klases skolēni devās neaizmirstamā ceļojumā pa Baltijas jūru uz torņu pilsētu jeb ’’Ziemeļu Venēciju’’ – Stokholmu. Ceļojumu neparastu padarīja tas, ka skolēni ceļoja nevis ar autobusu, kas ir pierasts ceļošanas transportlīdzeklis, bet ar prāmi ’’Festival’’. Prāmja nosaukums tik tiešām atbilda garastāvoklim un jautrībai, kas valdīja uz tā divu dienu garumā.

Pirmajā dienā, tikko uzkāpjot uz klāja, mūs viesmīlīgi sagaidīja ar brazīliešu dziesmām un dejām. Iekārtojāmies mājīgās kajītēs, tad kopā ar gidi devāmies izpētīt apkārtni un iepazīties ar vakara programmu. Divu dienu garumā mums bija iespēja izbaudīt spāņu un brazīliešu dejas un dziesmas, kā arī pašiem kopā ar atraktīvajiem māksliniekiem no Kubas, Brazīlijas un Argentīnas iemācīties kustēties Brazīlijas ritmos. Vakara nagla – grandiozais ’’FIESTA’’ šovs neatstāja vienaldzīgu nevienu. Tajā ar deju, dziesmu, tērpu un seno rituālu palīdzību tika parādīta dažādu tautu kultūru mijiedarbība, kas ļāva mums padziļināt savas zināšanas un uzzināt daudz jauna. Vēlāk sekoja arī spēles un loterijas, kurās mūsu skolas skolēni un skolotāji aktīvi piedalījās un guva dažādas balvas.

Otrajā dienā visi pamodās agri, lai nepalaistu iespēju ieraudzīt neparastās šēras jeb salas, kas ’’paceļas’’ no tumši zilpelēkas Baltijas jūras. Šēras ir apdzīvojamas salas, kurās labprāt nelielās mājiņās ar tradicionāli sarkaniem jumtiem mitinās zviedri. Skatoties uz tām, baudot svaigo un vēso jūras gaisu, laiks pagāja ātri un mēs pat nepamanījām, ka drīz vien jau bijām Stokholmā.

Stokholma ir izpletusies pa četrpadsmit salām, tā ir pilna ar ūdens ceļiem un krustu šķērsu savienota ar tiltiem. Tā ir pilsēta, kas peld pa Mēlarensa ezera virsmu, tādēļ nekas neliek apšaubīt, kādēļ tā reizēm tiek saukta par „Ziemeļu Venēciju”. Pilsēta, ko nav skāris neviens pasaules karš, mūsdienas ir Zviedrijas valdības mītnesvieta un tajā atrodas gan parlaments, gan Zviedrijas monarhijas karaliskā mītne, ko arī apskatījām. Mums bija iespēja noskatīties karalisko parādi, par kuru bijām it īpaši sajūsmināti. Stokholma ir vareni bagāta ar savu daudzveidīgo arhitektūru un dabu. Pēcpusdienā mēs apskatījām tā saucamo ’’ banku rajonu’’, Stokholmas vissenāko baznīcu, Nobela prēmijas pasniegšanas vietas u.c. Vēlāk devāmies uz unikālo Vasas muzeju, kas pārsteidza mūs ar saviem eksponātiem un vispirms, protams, ar savu galveno eksponātu – slaveno Zviedrijas karakuģi ’’Vāsa’’, kas 1628.gadā no Stokholmas ostas devās ceļā uz Poliju, bet tā arī nesasniedza galamērķi nelabvēlīgu apstākļu dēļ un sagāzās uz sāniem. Kuģī ir saglabājušās vairāk nekā 95% oriģinālo daļu un tas ir vienīgais 17.gadsimta kuģis, kas ir apskatāms arī mūsdienās. Pēc Vasas muzeja apmeklēšanas nedaudz noguruši, bet emociju pilni, mēs devāmies atpakaļ uz prāmi.

Jau nākamajā rītā mēs bijām atpakaļ Rīgas ostā, sajūsmināti un gandarīti par ceļojumu, devāmies mājās. Šis nelielais ceļojums ne tikai veicināja mūsu zināšanu attīstību, bet arī palīdzēja mums iepazīt vienam otru un gūt pieredzi, sadzīvojot ikdienā. Ar labu garastāvokli un jaukām atmiņām mēs ar jauniem spēkiem bijām gatavi atgriezties mācībās.

Par šo neaizmirstamu un piedzīvojumu pilnu ceļojumu mēs sirsnīgi pateicamies skolas direktorei V.Grigorjevai un skolotājām: V.Rajevskai, R.Dābolai, L.Sidorčikai un K.Mudurei.

Rakstu sagatavoja 10.a klases skolniece Lana D.