Olimpiskā diena 2012 “Pavingrosim”

Aktualitātes: 2012. gada 4. oktobris

Lai popularizētu Olimpisko kustību, veselīgu dzīves veidu un godīgas spēles principus sportā, arī šogad Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) rīkoja Olimpisko dienu Latvijā ar vienojošo moto „Pavingrosim!”.

Pēc pagājušajā gadā veiksmīgi aizvadītās Olimpiskās dienas, šogad pasākuma dalībnieku skaits teju dubultojies, un 28.septembrī Olimpiskās dienas pasākumos piedalījās aptuveni 76 tūkstoši skolēni 76 norises vietās visā Latvijā.

Olimpiskā diena sākās ar kopīgu Olimpisko rīta vingrošanu, kuru tiešraidē translēja radio SWH pulksten 10:10. Savukārt Olimpiskās rīta vingrošanas video klips “Pavingrosim!” ar Latvijā labi zināmu un tautā mīlētu Olimpiešu līdzdalību bija skatāms arī LTV7 ēterā plkst.10:10.

Pēc kopīgās vingrošanas skolu audzēkņi piedalījās stafetēs, sacensībās, zīmējumu, domrakstu un foto konkursos.

Rīta vingrošanas muzikālajam pavadījumam bija izraudzīta Laura Reinika dziesma „Es skrienu”, kas motivē kustībai. Turklāt vingrojumu komplekss izstrādāts bez izteikta nobeiguma, līdz ar to katram sporta skolotājam tika dota iespēja improvizētam rīta vingrošanas turpinājumam.