Pavasari gaidot

Aktualitātes: 2011. gada 15. marts

Ziema aizvadīta, pavasaris sagaidīts ar līksmiem smiekliem Metenī-Masļeņicā. Šie svētki notika mūsu skolā 4.martā. Aktu zālē notika divu kultūru mijiedarbībā veidots pasākums, kur uzstājās latviešu folkloras kopa ,,Urdziņa” un krievu folkloras ansamblis ,,Lučinuška”. Bērni dziedāja gadalaiku ieražu dziesmas, dejoja jestras dejas, piedalījās pankūku ēšanas sacensībās.

Pēc tam visi pulcējās skolas sporta laukumā, kur dedzināja salmu lelli. Tai kabatas bija pilnas ar skolēnu zīmītēm par netikumiem, no kuriem vēlams atbrīvoties. Lellei degot, visas sliktās īpašības izkūpot gaisā. Tad sekoja pankūku ēšana—katrs da

lībnieks nobaudīja pankūku ar ievārījumu.

Kad pasākums par godu Masļeņicai bija noslēdzies, skolas pagalmā notika sniega figūru festivāls. Klašu komandas veidoja krāsainas un interesantas figūras no sniega—gan sniegavīru, gan vulkānu, gan dzīvniekus, gan cilvēkus. Šajā pasākumā varēja radoši izpausties.

Sarmīte Krivinska 11.c klase