Projektu nedēļa – labdarībai

Aktualitātes: 2012. gada 3. februāris

Projektu nedēļa mūsu skolā ievadīja jauno gadu un otro mācību pusgadu.

Jau laikus ikviens skolēns sevi pieteica kādai darbnīcai atbilstoši interesēm, vēlmēm, un arī skolotāji izvēlējās strādāt tajā radošajā darbnīcā, kura ir viszināmākā.

Tā izveidojās 14 radošās darbnīcas.

Rotu darbnīcā ,,Zīda puķes” meitenes veidoja aksesuārus – puķes dažādās krāsās no zīda auduma.

Piparkūku cepšanas darbnīcā piedalījās ļoti daudz skolēnu. Cepa skolas ēdnīcā, pēc tam kārumus rotāja un ievietoja dāvanu maisiņos, kurus izgatavoja šūšanas darbnīcā. Tā veidoja garšīgu un iekārojamu dāvanu.

Jaunās šuvējas izgatavoja arī ,,Eko” somas no videi draudzīga materiāla.

Foto darbnīca, kur bija pieteikušies 37 skolēni, vēroja foto izstādi Kultūras centrā, izstaigāja Bausku, tās apkārtni, fotografēja un savus darbus ievietoja rāmīšos. Pašlaik daļa šo darbu greznojas skolas rozā gaitenī.

Piekto klašu zēni strādāja ar koku, veidodami, piemēram, dažādu formu atslēgu piekariņus.

Smalkus darbus veica pērļotājas, izgatavojot rokassprādzes, auskarus, krelles. Te 10.a klases skolniece Sanita rādīja savu iepriekšējos gados gūto pieredzi-kolekciju kā labu paraugu pārējiem.

Pamatskolas meitenes gatavoja rokdarbus-tamborētas somiņas.

Skubiju pīšanas darbnīcā kopā ar J.Gaiķi strādāja zēni. No īpašiem vadiņiem nopina raibus atslēgu piekariņus.

Tie, kas piedalījās mākslas darbnīcā, ar eļļas krāsām gleznoja uz audekla ainavas, dzīvniekus, kluso dabu.

Grāmatu utilizācijas darbnīcā šķiroja nederīgas grāmatas. Viņu mērķis-piedalīties projektā ,,Otru elpu papīram”.

Svaru zāles atjaunošanā, kārtošanā strādāja 12.klašu jaunieši.

Daudzkrāsaina bija kultūru mijiedarbības grupa, kuri skandēja dziesmas, parādīja krievu tautas tradīcijas, Ziemassvētkus sagaidot, iesaistīja arī skolas bijušos pedagogus.

Projekta nedēļas noslēgumā muzikālā un pašdarbības darbnīca viesiem sniedza labdarības koncertu ,,Dāvā prieku’. Konferansjē -10.b klases skolniece Ilze.

Dzejoļus par prieku, labdarību skaitīja 10.b klases meitenes. Dziedāja trīs kori D.Siliņas vadībā. Grupa jauniešu izpildīja latviešu tautasdziesmas no folkloristes S.Kuķalkas un folkloras kopas ,,Trejupe” repertuāra. Dziedāja krievu folkloras ansamblis ,,Lučinuška”. Jaunāko klašu skolēni izpildīja solo dziesmu, tautas deju un moderno deju ,,Džaivs”.

Pēc koncerta izstādes darbus-skolēnu projekta nedēļas laikā veidotos-katrs koncerta apmeklētājs varēja paņemt sev līdzi kā dāvanu.

Aivis B., 9.a klases skolnieks, piedalījās foto darbnīcā. Viņš atzīst, ka tur darboties patika, varēja iztēloties, apmeklēt izstādi, un varbūt tas būs arī sākums viņa karjerai.

Irinai S., 9.a klases skolniecei, paticis šūt ar šujmašīnu, to darīt esot iedrošinājusi arī citus.

Krista Dz. gleznojusi dabas ainavu, esot ļoti paticis un bijis labi, ka nevajadzējis prezentēt auditorijas priekšā.

Jūlijai A. arī patīkot gleznot dabas ainavas. Šoreiz bijis mazliet skumji dāvināt savu izgatavoto darbu, jo pašai tas paticis.

N.Matulēviča, direktores vietniece audzināšanas darbā, vērtē projektu nedēļas laikā paveikto: ,,Tas ir pozitīvi, ka bērni var iesaistīties darbnīcās atbilstoši savām interesēm un attīstīt savu talantu.”

Šoreiz projekts bija veltīts labdarībai, un tas ir labs sākums, lai katrs atvērtu savu sirdi labiem darbiem.

Ruta Dābola