Skolēni piedalās Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgū 2014

Aktualitātes: 2014. gada 11. decembris

6. decembrī mūsu skolas trīs SMU „Hennas Tetovējumi,” „Awesome spilvens,”un „Stiliņš” piedalījās Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgū 2014, kas norisinājās modes un izklaides centrā „Rīga Plaza”. Lai tiktu uz šo nozīmīgo pasākumu, ir jābūt idejai, ko ražot, kādu pakalpojumu sniegt un bija jāraksta biznesa plāns un savā brīvajā laikā jāražo preces.

Pasākuma mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbības prasmju un iemaņu pilnveidošanu reālajā vidē, realizējot savu preci vai sniedzot pakalpojumu, un tā ir savas naudas pelnīšanas iespēja.

Meitenes tirgoja dažādas no filca pašdarinātas lietas, aksesuārus un sniedza hennas tetovējuma pakalpojumus. Visveiksmīgākā diena bija Amandai un Viktorijai no 11. klasēm, viņu pakalpojums bija ļoti pieprasīts un raisīja lielu interesi! Lepojamies, ka skolas absolvente Alīna Kazačenoka arī piedalījās gadatirgū jau kā LU Ekonomikas un vadības fakultātes studente un ieguva nominācijas balvu Start-Up grupā. Alīna skolas laikā gatavoja un veiksmīgi tirgoja kvalitatīvus un skaistus „Sapņu ķērājus.”

Amandas Berlinskas no 11. A komentārs: „Vēlos pateikt lielu paldies, skolotājai Ivetai Leitlantei, par palīdzību, kas deva iespēju piedalīties Vislatvijas Ziemassvētku gadatirgū, kas norisinājās 6.decembrī, Modes un izklaides centrā- Rīga Plaza! Tā bija lieliska iespēja iemācīties būt konkurētspējīgam, labi komunicējošam un spēcīgai personībai, starp citiem 500 jauniešiem, kas bija ar tādu pašu mērķi ieradušies uz šo tirgu. Vislielākais un patīkamākais mirklis līdz šai dienai ir gandarījums par nopelnīto naudu, ko nopelnījām pašas! ”

Ekonomikas skolotāja Iveta apmeklēja izglītojošu un interesantu tālākizglītības kursu ”Par darba devēja un darba ņēmēja domāšanas maiņu izglītības sistēmā” un atzīst, ka SMU ir jāsāk veidot jau no pamatskolas posma, lai vairāk būtu potenciālie darba devēji. Skolēniem ir jāprot pielāgoties multikulturālai videi un būt uzņēmīgākiem. Ieteicams vairāk mācību priekšmetos jāveicina gan motivācija, gan likumsakarību sasaiste ar reālo dzīvi. Skolotāja saņēma Pateicību, kā arī metodisko materiālu no EY Latvijas biroja un video stāstu disku par veiksmīgu uzņēmējdarbības procesa izzināšanu.

Gadatirgus ietvaros notika jauno uzņēmēju izvērtēšana un apbalvošana 6 nominācijās.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto no www.jal.lv

Sīkāku informāciju un visu norises gaitu, kā arī foto var ieraudzīt www.jal.lv mājas lapā.