Tehniskās jaunrades dienas

Aktualitātes: 2014. gada 3. novembris

Tehniskās jaunrades dienu pasākums

      Jau trešo gadu pēc kārtas skolēnu rudens brīvdienās Bauskas 2. vidusskolas 8. un 9. klašu skolēni, kuri uzrādījuši labus mācību sasniegumus ķīmijā, piedalās Tehniskās jaunrades dienās Rīgā ,kuras organizē Tehniskās Universitātes studenti, piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus.

Startējām disciplīnā ”Alķīmiķu zelts” .Galvenais uzdevums bija pagatavot zeltu, izmantojot zeltu nesaturošus reaģentus. Uzvarētāji tika noteikti pēc labāko praktisko un teorētisko zināšanu rezultātu izvērtēšanas. Pirmo labāko rezultātu praktiskajā un teorētiskajā disciplīnā uzrādīja Bauskas 2. vidusskolas 9.b klases skolēns Artjoms Djadjura, bet otrajā vietā klases biedre Amanda Bernharde ,trešā vietā arī no 9.b  klases Artūrs Stīpnieks. Īpašu veicināšanas balvu saņēma 8.b klases skolniece Ērika Sudarkina par īpašu interesi par zelta iegūšanas gaitu.

Otra disciplīna, kurā startējām bija „Lēkājošie polimēri” .Uzdevums bija pagatavot polimēru bumbiņu un pēc tam piedalīties lēkājošo bumbiņu turnīrā. Un te arī izkristalizējās izveidoto bumbiņu kvalitātē. Ne vienmēr visu izšķir izmēri, svarīgas ir arī izvēlēto materiālu proporcijas un koncentrācija. Tajā 1.vietu ieguva 9.a klases skolniece Adriana Frišmane un 9.b klases skolniece Zane Sergejenkova. Otrajā vietā Anna Dirvele  un Viktorija Švalbe no 9.a klases. Kā trešais labākais tika atzīmēts Ričards Ozols no 9.a klases.

Fotogrāfijā redzami (no kreisās puses) Artjoms Djadjura, Artūrs Stīpnieks, Amanda Bernharde un Ērika Sudarkina. Rokās iegūtie diplomi un dāvanā saņemtie termosi un kalkulatori.

 

 

 

 

 

 

Bauskas 2.vidusskolas ķīmijas skolotāja: Anita Zibola