Ūdenim veltīts Bērnu dienas pasākums Vērmanes dārzā

Aktualitātes: 2013. gada 4. jūnijs

31. maijā no pulksten 14:00 līdz 17:00 Vērmanes dārzā notika UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas radošā darbnīca „Ūdens. Ūdens būs visur, ja pratīsim dalīties!”. Darbnīca tiek rīkota  Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītā pasākumā „Jūras māte man vaicāja” ietvaros. Tā sagatavota sadarbībā ar „GLEN Latvija” un Bauskas 2. vidusskolas skolēniem un skolotājiem.  Pasākumu koordinē bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja”.

Šis Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas pasākums veltīts ūdenim, tā pieejamības un kvalitātes izzināšanai un izšķirošajai nozīmei visos dzīvības procesos. Lai globāli aktualizētu šos jautājumus, ANO Ģenerālā asambleja 2013. gadu ir pasludinājusi par Starptautisko ūdens sadarbības gadu. Tādēļ UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas radošajā darbnīcā Bauskas 2. vidusskolas skolēnu vadībā būs iespēja eksperimentēt ar jūras ūdeni – tiks noteikta dzelzs, sulfātu, fosfātu un citu ķīmisko elementu klātbūtne, PH līmeņa mērīšana un citi skolēnus izglītojoši eksperimenti. “GLEN Latvija” pārstāve Diāna Stendzeniece stāstīs par ūdens pieejamību un krājumiem pasaulē un par to, kur mēs ikdienā visvairāk tērējam ūdeni un kā varam dzīvot dabai draudzīgāk un saudzīgāk. Tāpat radošajā darbnīcā notiks konkursi, kuros, atbildot uz jautājumiem par ūdeni, būs iespēja saņemt dažādas balvas.

Raksts publicēts UNESCO mājaslapā

http://www.unesco.lv/lv/izglitiba/udenim-veltits-bernu-dienas-pasakums-vermanes-darza/