Ūdens stunda

Aktualitātes: 2011. gada 17. maijs

Ūdens ir plaši sastopams, caurspīdīgs šķidrums, kuram nav ne garšas, ne smaržas. Tā ir ķīmiska viela, kura sastāv no ūdeņraža un skābekļa. Ūdens ir viela, bez kuras dzīvā daba nespēj eksistēt, tajā skaitā arī mēs, cilvēki. Katrs vēlas, lai arī mūsu ūdens ir tīrs, nepiesārņots un dzerams.

Ceturtdien, 12.maijā, Bauskas 2.vidusskolā notika divpadsmito klašu organizēts pasākums ,,Ūdens manā pagalmā”. Tajā piedalījās trešo, ceturto un divpadsmito klašu skolēni. Mēs kopā ar skolotāju Anitu Zībolu ilgi gatavojāmies šim eksperimentam. Manuprāt, viss notika ļoti organizēti. Strādājām sešās grupās, katra veica savu pienākumu, nosakot: ūdens cietību, dzelzi ūdenī, pH līmeni, baktēriju pārbaudi, fosfātu pārbaudi un sēra pārbaudi ūdenī. Visu veicām ļoti rūpīgi, katru bērnu piereģistrējām. Izdarot vajadzīgo pārbaudi, eksperts parakstīja bērna kartiņu, un tas varēja doties pie nākamā. Tā pēc divu stundu darba eksperimentu beidzām, mazie sākumskolēni atstāja ķīmijas kabinetu ar smaidu sejā, sperot savu pirmo soli ķīmijas vai drīzāk eksperimentu pasaulē.

Liels paldies ķīmijas skolotājai A.Zībolai un laborantei L.Mertenai par doto iespēju pabūt ekspertu lomā un sniegt savas iegūtās zināšanas mazajiem.

Cerams, ka turpmāk šādi pasākumi būs biežāk!

Vadims Koļesovs, 12.b klase