Uz Latvijas Nacionālo operu dodas paši mazākie

Aktualitātes: 2019. gada 28. marts

10.marta vējainajā rītā pirmās un otrās klases skolēni, saposušies skaistossvētku tērpos, devās uz Rīgu, lai projekta „Skolas somas” ietvaros noskatītosmuzikālo izrādi „Mazā burvju flauta”. Braucējos valdīja neparasts satraukums,jo uz Latvijas Nacionālo operu devās pirmo reizi un jaunā zāle bija piemērotatieši mazajiem skatītājiem. Pirmajam priekšstatam par operas izrādi kā tādu,proti, ka ir orķestris, kas spēlē, diriģents, kas diriģē, un dziedātāji, kasdzied un tēlo uz skatuves, vēlams, saskaņā ar orķestri un diriģentu, Mazāburvju flauta tika piedāvāta noskatīties mūsu skolas mazākajiem skolniekiem.

Apbrīnas vērts bija gan mākslinieku tērpi, gan skatuves noformējums. Skolēni īpaši priecājās, ka izrādē piedalījās arī bērni, kas bija Doma kora skolas audzēkņi, kuriem ar brīnišķīgu izdomu veidotas dažādas galvassegas. Starp tām bija gan grāmatas ar zem zoda sasienamām lentēm, gan dzīvnieku maskas, gan mākonīši.

Ik pa laikam zālē atskanēja bērnu smiekli par acīmredzami viņiem adresētajiem jokiem Papageno papildinātajā vēlmju sarakstā, kurā iekļauts «Lego, marshmallows, saldējums un šokolāde». Arī skolotājiem bija interesanti un jautri kopā ar bērniem gaidīt, kurā dobumā atkal parādīsies Zarastro čirkainā bārda, priecāties par krāšņajiem, dažādas telpiskās dimensijas veidojošajiem video un izcilajām Gunas Zariņas intonācijām un mīmiku Nakts karalienes tēlā, spurdzot brīnīties, kāpēc Papagena runā «ar dibenu» un tamlīdzīgi.

Pēc izrādes skolēni iznāca sajūsmināti par muzikālo izrādi un ar sajūsmuskandināja, ka ļoti patika izrāde.

Sagatavoja I.Golovčanska