Uz ziemeļiem!

Aktualitātes: 2011. gada 12. oktobris

Igaunija – pretstatu un neierastu izjūtu zeme. Arī mūsu skolas astoto, desmito un divpadsmito klašu skolēni, lai iepazītu šo valsti, tās kultūru 5.oktobrī kopā ar skolotājām R. Dābolu, L. Sidorčiku un V. Rajevsku devās uz Igaunijas zinātnisko pilsētu – Tartu.

Ekskursija pilsētas vēsturiskajā centrā gida vadībā – Rātsnams un Rātslaukums, Universitāte un Doma kalns, skvēri un parki, skulptūras un pieminekļi, teātris – tas viss ļāva mūsu skolas audzēkņiem plašāk iepazīt kaimiņu kultūru, kura, kā izrādās, krasi atšķiras no mūsējās. Bet visspilgtāko iespaidu uz mūsu aktīvajiem skolēniem atstāja jaunais Tartu zinātniskais centrs ’’AHHAA’’.

AHHAA ir Baltijas valstīs lielākais šāda veida centrs, kas aizraujošā veidā iepazīstina ar zinātni un tehnoloģijām. Tā nosaukums ir izvēlēts, lai atspoguļotu emocijas, kādas rodas te, paviesojoties – Ahā! Te ir apskatāma milzīga enerģijas mašīna jeb Ņūtona ābele, pārsteidzošas tehnoloģijas, Hobermana lode, piedzīvojumu lifts uz zemes dzīlēm, minilaboratorijas un pat speciālie zinātniskie veikali, kuros var iegādāties kādu sev tīkamu, saistītu ar šo vietu, suvenīru.

Skolēni ar aizrautību piedalījās visās aktivitātēs: iejutās fiziķu lomās, iegrima robotu pasaulē, kur varēja tos izpētīt un pat pārvaldīt, meklēja izeju no brīnumu pilna spoguļu labirinta un beigās atpūtās, meditējot ērtās, mīkstās kabīnēs. Pēc 10.a klases skolnieces Darjas Moisejčenko domām, ’’iespēja pārvaldīt robotus bija it īpaši aizraujoši’’, bet vairākums skolēnu uzskata, ka planetārija apmeklēšana bija interesantākais un iespaidīgākais tās dienas notikums. Kā ieminējās astotās klases skolnieces: ’’ Tas ir īsts zvaigžņu teātris’’.

Pēc emociju pilnas dienas, skolēni uzsver iespēju atgriezties brīnumu pilnajā un skaistajā pilsētā.

Mēs pateicamies skolotājiem un direktorei par sniegto iespēju doties šajā neaizmirstamajā ceļojumā!

Lana D.,

10.a klases skolniece