Latvijas SKOLAS SOMA

Video relīze

KONCERTLEKCIJA “Princeses mūzikas dārgumu lāde”

1.-5.klašu skolēniem 2023.gada 25.maijā bija iespēja piedalīties Latvijas Skolas somas koncertlekcijā “Princeses mūzikas dārgumu lāde”. Ļoti sirsnīgs un skaists stāsts par princesi Miu, kura mēģināja atrast atslēgu savai mūzikas lādei. Lai to paveiktu nācās izpildīt dažādus uzdevumus. Princese ļoti aktīvi iesaistīja skolēnus visās uzdevumu izpildēs un bērni labprāt arī darbojās līdzi. Skolēni varēja minēt dziesmas no pazīstamām animācijas filmām, atkārtot nošu nosaukumus, atpazīt dažādus mūzikas intrumentus.
   Skolēni bija sajūsmā par šo pasākumu! Visām dziesmām dziedāja un dejoja līdzi. Skolēni arī atzina, ka ir uzzinājuši daudz jauna par dažādiem mūzikas instrumentiem, kā arī ieguvuši citas jaunas zināšanas.

30.martā 2023.gadā Bauskas 2.vidusskolā “Latvijas skolas somas” ietvaros viesojās “Teātris un Es” ar jautru izrādi bērniem “Dzeltenā zemūdene”, kuru skolas zāle noskatījās 1.-4.klašu skolnieki.

     Trīs draugi – Bullis, Kaza un Auns šo dienu ir nolēmuši uzsākt ar jauno datorspēli “Dzeltenā zemūdene”. Katrs ir ieņēmis savu vietu slēpnī, dzinēji ir iedarbināti un īstā cīņa starp zemūdenēm tūlīt sāksies, bet tavu nelaimi! Ir pazudis internets! Ko darīt? Lugas varoņi ir izmisumā! Skaidrs ir viens – dzīve ir apstājusies. Tik ļoti viņiem šobrīd ir nepieciešams kāds piedzīvojums, ass stāsta pavērsiens vai galvu reibinošs notikums! Un tad pēkšņi vienam no draugiem rodas lieliska ideja, tikai, lai to realizētu, ir nepieciešams kaut kas īpašs…

      Izrādes laikā zālē valdīja smiekli un dziesmas. Skolēniem izrāde ļoti patika, jo jautrā un izzinošā formā (iekļaujot pasaku tēlus) tika izspēlēta situācija- kas notiek, ja mobilajiem telefoniem pazūd zona. Izrāde bija mūsdienīgā un skolēniem saprotamā valodā, stimulējot bērna iztēles un fantāzijas pasauli, attīstot radošās spējas. Tāpēc brīžiem izrādes varoņi iesaistīja savus skatītājus izrādes notikumos.

21.oktobrī 2022.gadā 1.-12.klašu skolēniem tika piedāvāta koncertlekcija “Sprādziens mūzikā”.  Lekciju vadīja dziedātājs Mikus Abaroniņš un multiinstrumentāliste Atra Abaroniņa.
      Koncertlekcijā tiek apskatīts, kā populārā mūzika attīstījusies no 1920. līdz 2020. gadam, izzinot, ka mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Skolēni tiek iepazīstināti ar džezu, blūzu, rokmūziku, populāro mūziku, deju mūziku. Programmā skan vairākas populārākās dziesmas no Elvisa Preslija, “Queen”, Maikla Džeksona, “The Beatles”, “AC/DC”, Frenka Sinatras, Raimonda Paula u. c. repertuāra.      Koncertlekciju papildina īpaši veidoti videomateriāli.

      Kopā ar lekcijas vadītājiem skolēni var izpētīt dažādus rokmūzikas instrumentus, jaunākās elektroniskās mūzikas iespējas un leģendārākos deju soļus.

      Skolēni iepazīsies kā, mainoties gadiem, mainījās koncertu vadītāju apģērbi un instrumenti, tas ļaus vēl vairāk iztēloties ceļošanu laikā. Vērtīgi, ka tiek rādītas  fotogrāfijas no attiecīgajiem laikiem, kā arī stāstījums ir ne tikai par mūzikas attīstību, bet arī par vēsturiskajām norisēm. 

      Skolēni šajā lekcijā uzzina ne tikai par mūzikas attīstību, bet arī gūst zināšanas un izpratni par to, kā mūzikas attīstību ietekmēja vēsturiskās norises.  Lekcija skolēniem bija interesanta, varēja atcerēties zināmākos singlus un to, kuros gados mūzikā bija konkrētais žanrs.

Par teātra izrādi “Sudraba slidas”

2019.gada 10.decembrī projekta “Skolas soma” ietvaros, mūsu skolas skolēniem bija iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālo teātri un noskatīties izrādi “Sudraba slidas”. Arīmanai audzināmajai 4.b klasei tika dota tāda iespēja.

Pirms braukšanas uz teātri, veicu  pārrunas ar skolēniem. Izskaidroju, kādas ir uzvedības normas un ģērbšanas stils apmeklējot tāda veida kultūras iestādi. Biju ļoti gandarīta un pārsteigta, ka skolēni uz teātra izrādi brauca apģērbušies lietišķā stilā. Zēni- uzvalkos, meitenes-kleitās. Visiem bērniem mati sakārtoti, līdzi maiņas apavi. Jūtama odekolona un smaržu smarža.

Teātra izrāde bija ļoti interesanta, pamācoša, atbilstoša skolēnu vecumam. Manas klases skolēni ar interesi vēroja izrādi, pēc teātra izrādes ilgi stāvēja kājās un aplaudēja. Skolēniem ļoti patika šīs kultūras pasākums, bija iespēja vērot ne tikai fantastisku izrādi, bet arī vērot Nacionālā teātra greznus telpas un skaistu teātra interjeru, kā arī apmeklēt teātra bufeti.

Nākamajā dienā veicam pārrunas klasē, organizējam radošu darbnīcu. Skolēni izteica velmi apmeklēt vēl kādu reizi līdzīgu pasākumu.

Es, kāklases audzinātāja no sirds pateicos skolas organizatoriem par tādu lieliskuiespēju piesaistīt skolēnus pie kultūras!

4.bklases audzinātāja Ina Nikolajeva

4.b klases skolēnu atsauksmes:

Heidija Jarmalaviča: Bija ļoti skaisti un interesanti. Man patika, ka aktieri spēlēja dabiski, kā īstajā dzīvē.

Endija Nikola Kreitenberga: Ļoti patika izrāde, it īpaši tas, ka aktieri spēlēja lomu braukājot uz slidām.

Emīls Eglīte: Man izrāde ļoti patika, jo viņa bija pamācošā un interesanta.

Sanija Maslova: Izrāde bija pamācošā, interesanta. Patika tas, ka izrādi varēji mierīgi noskatīties un visu saprast, jo starp teātra apmeklētājiem valdīja klusums un liela interese.

Artūrs Turks: Izrāde ļoti interesanta un pamācošā. Gribētos aizbraukt vēl. Paldies skolas vadībai par šo iespēju!!!


Par izrādi ”Baltā lāča Ziemassvētki”

Ziemassvētku gaidīšanas laiks… Klusais, mierīgais, pārdomu un mīļuma pilnais laiks. Arī pārsteigumu, dāvanu, steigas laiks, kad noslēpumaini čaukst papīrs, iedegas uguntiņas eglītēs, logos un ielās. Kad gaidām Ziemassvētku brīnumu un bērni raksta vēstules Ziemassvētku vecītim, mācās dzejoļus un dziesmiņas.

Šajā laikā, 11.decembrī, sākumskolas skolēniem projekta ”Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja skolā noskatīties teātra izrādi ”Baltā lāča Ziemassvētki”. Izrāde bija ļoti interesanta, jautra, arī pamācoša. Bērniem aizraujošā veidā, iesaistot arī mazos skatītājus, Baltajam lācim tika mācīts kā pareizi sagaidīt un sagatavoties Ziemassvētkiem. Izrādē ar dziesmu un kustību palīdzību tika iesaistīti arī skolēni.  Izrāde bija īstajā laikā. Sapratām, ka Ziemassvētki jau tuvu un kas jādara, lai tos godam sagaidītu. Radās arī tā noskaņa, kas padara Ziemassvētku gaidīšanas laiku tikīpašu.

2.b klases skolotāja A.Jurgelāne

Patīkamās brīvdienas

23. februārī 2.-4. klašu skolēni, projekta „Latvijas skolas somas” ietvaros devās uz Rīgu, Nacionālo operas un baleta teātri. Lai arī pilsētā pūta stiprs vējš, mazos nenobiedēja untumainie dabas apstākļi. Visi priecājās par skaisto teātra zāli un svētku sajūtu, kura valdīja katrā baleta apmeklētājā. Skolēni noskatījās baletu „Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”.

Pasakainais balets mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem veidots pēc brāļu Grimmu pazīstamās un iemīļotās pasakas motīviem kā pirmais lielais oriģinālbalets bērniem atjaunotajā Latvijā. Uzvedumā piedalās topošie baleta mākslinieki no Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas.

3.a klases skolotāja Inga Golovčanska